Na świecie nie jesteśmy sami. Otaczają nas inni ludzie, sprawy, przenikamy się naszym życiem z innymi, nie zawsze oczekiwanymi sytuacjami. Jak wpływają one na nasze cele? Jak wyznaczać swoją prywatną i zawodową drogę, w obliczu częstych kolizji na różnych obszarach?

Najpierw pojawia się #intencja. To myśl, która powoduje pierwszy #impuls do zastanowienia się nad swoim miejscem we wszechświecie. Kim jestem, dokąd zmierzam, jaką idę drogą, co dla mnie, a co dla świata i innych robię w swoim życiu? Czy moja duchowość, najwyższa pośród potrzeb, jest dostatecznie dobrze realizowana? Czy Twoja dusza jest szczęśliwa?

Ot, banał, ktoś powie. Na co komu w świecie pełnym #konsumpcji, zastanawianie się nad duchowością i miejscem we wszechświecie? I jak dojść od tego miejsca do sposobu wyznaczenia zwykłego celu? To ważny moment, bowiem proces ten działa i obu kierunkach. Spełniając swoje podstawowe potrzeby, a zakładam że takowe spełniasz na co dzień, przychodzi moment refleksji, nad życiem. I tu umiejętność wyznaczania własnych celów jest bezcenna.

Małe i duże, krótko i długoterminowe, proste i skomplikowane… Czy wiesz, że możesz zrealizować każdy cel, jeśli tylko jego osiągnięcie jest związane z Twoim działaniem? W praktyki i nieco żartobliwie podpowiem, że pierwszy na liście celów do zrealizowania, dla większości moich Klientów, jest konsekwencja. Uwierz, że bardzo pomaga w realizacji celów. Jak ją wytrenować, a np. zakładając własny program aktywizacji sportowej lub odchudzania. To proste cele, których nie da się zrealizować szybko. A, że przyzwyczajenie, które będzie naszym sprzymierzeńcem, wchodzi w krew po około 21. dniach, to mamy zaledwie 3 tygodnie na to, by zmiana w życiu zaczęła być miłą codziennością.

Sukcesy osiągają ludzie, którzy realizują swoje cele. To dla coacha powszechna prawda. Gorzej ze świadomością społeczną, gdzie zawsze znajdą się niewyobrażalne przeszkody i w świadomości Klienta, nim rozpocznie się zmiana, zacznie się piętrzenie trudności. Pierwsze „WOW!” szybko mija, gdy zbyt wygodnie tkwimy się w naszej niewygodzie. Zatem – myśl o sobie na pierwszym miejscu. Sam realizuj tylko swoje i od siebie zależne cele, to po drugie. Wyznacz cele realne i takie, których osiągnięcie będzie dla Ciebie związane z korzystną zmianą.

Czas na zmianę? Jeśli wierzysz w swoją myśl, bo ja wiem, że jest ona najważniejsza, to od jutra, ba, od dzisiaj, Twoje #życie zacznie się zmieniać na lepsze. A jeśli będę mógł w tym pomóc, zapraszam!

Robert J. Błaszczyk

Zapraszam na sesję coachingową już teraz: robert(at)coach24.com.pl

Pamiętaj, że jutro jest następny dzień z reszty Twojego życia…

 

 

Share Button

Posted by coach

Website: http://coach24.com.pl